cctv kamera sistemleri edirne

Kamera Sistemleri Edirne

CCTV KAMERA SİSTEMİ NEDİR ?

CCTV, “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelen bir kamera görüntüleme sistemidir. Bilindiği üzere Televizyon sistemleri belirli bir merkezden alınan ses ve görüntü sinyalinin çeşitli alıcı çeşitleri ile birçok kişiye aktarılmasıdır. CCTV bu sistemden farklı olarak izleme yapılacak olan bölgelere yerleştirilen kameralardan alınan görüntülerin lokal bir bölgede, herkes tarafından erişimin olmadığı sadece yetkili kişilerin izlemesine izin veren bir sistemdir. CCTV sistemi, kameranın kablo aracılığıyla televizyona ya da monitöre bağlanması ile oluşmaktadır. Gelişmiş bir CCTV sisteminde kamera ve monitörün yanı sıra lens, switch ve kayıt cihazı gibi parçalar da bulunabilir. Kameraya harici olarak eklenebilecek bir mikrofon veya kameraların üzerinde bulunan dahili mikrofonlar aracılığıyla ses kaydı da mümkün olabilmektedir.

İP KAMERA SİSTEMİ NEDİR?

Hertürlü ağ ortamına adapte edilebilen IP Kamera herhangi bir donanıma gerek duymadan elde ettiği görüntüleri ağınızda belirlenen noktaya dijital olarak ulaştırabilmektedir.

Neden IP Kamera?

IP Kameralar ağ  tabanlı çalıştığından dolayı bir bilgisayar internet tarayıcısından IP adresi yazılarak yönetilebilir. IP sistemlerde Analiz yapma becerisi çok ileri düzeydeyken Analog kameralarda sadece belirlediğiniz alanda hareket olursa size alarm verebilmektedir. Ancak IP kameralarda analiz üst düzeyde yapılabilmektedir. Örneğin Alışveriş merkezlerinde kişi sayımı, alan yoğunluğu, ısı haritası, sınır ihlali, yüz tespiti vb. gibi çok gelişmiş analizler yapılabilmektedir. Otoparklarda plaka okuma sistemi ile aylık abonelerinize otomatik giriş çıkış işlemi yapabilir abone olmayana ne kadar süre kaldığı ile ilgili bir tutar yansıtabilirsiniz..

 Analog kameralardan gelen tüm kabloları kayıt cihazında sonlandırmanız gerekirken IP kameralarda kenar switcler’de sonlandırarak kablo sarfiyatının ve kablo kirliliğinin önüne geçebilirsiniz. IP Kameralar yüksek çözünürlükleri sayesinde yüz ve olay tespitini çok daha net yapabilirsiniz.

YANGIN ALGILAMA VE IHBAR SİSTEMLERİ

 Bina ve endüstriyel tesislerin yangına karsı korumasında en önemli sistemlerin basında yangın ıhbar ve algılama sistemleri gelir.Olası bir yangın durumunda sıstemde kullanılan duman dedektörü, ısıdedektörü ,yangın butonu sayesınde yangını en erken bıcımde algılayıp uyarı vermesiyle olası can ve mal kayıplarını en aza ındırerek güvenliği sağlar.

İki tip yangın algılama ve ıhbar sistemi bulunmaktadır  bunlar Konvansiyonel Yangın algılama ve ihbar sıstemlerı ve adresli yangın algılama ve ıhbar sistemleridir       

kamera sistemleri edirne 

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri

Zon bazında algılama yapar. Dedektörler ve butonlar tek bir hat üzerine bağlanır. Uygulamada bir zona 25 adet eleman bağlanabilir. Bir binanın her katı bir zon olarak projelendirilir ve sadece o katta yangın olduğu izlenebilir.

Adresli Yangın Algılama Sıstemleri

Adresli Sistemler Noktasal/adres bazında algılama yapar. Dedektör, buton ve 3.Parti tamamlayıcılar tek bir Loop (Çevrim) üzerine bağlanır. Sistem kablosu kontrol panelinden çıkar, saha elemanlarına girdi / çıktı yapar ve tekrar kontrol paneline geri döner. Loop tanımı: Uygulamada bir loop üzerine EN54 normlarında 127 adet eleman bağlanabilir. Ancak panel kapasitesine göre EN normları dışına çıkıldığı zaman 200 adete kadar da eleman bağlanabilir. Bir bina olduğu gibi tek bir loop üzerinden kontrol edilebilir. Loop üzerine bağlanan bütün dedektör, buton, ve modül gibi saha elemanlarının her birinin bir adres vardır ve kontrol panelinden izlenir. Detektörler, buton ve diğer saha elemanları, altlarında bulunan minyatür kodlama anahtarlarıyla teker teker veya marka değişkenliğine göre adresleme cihazı ile adreslemektedirler. Elemanlardan alınabilen alarm, hata ve diğer bilgiler kontrol panelinden görülebilir.

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemleri İşyeri, ev, ofis v.b alanlara kontrolsüz girişlerin takip edilmesi, caydırılması ve uyarılması amacıyla kurulan sistemlerdir.

kamera sistemleri edirne

sistemlerde genel olarak kullanılan ürünler ; Alarm panelleri, PIR Hareket dedektörü,  Beam dedektör, optik duman dedektörleri,  ısı dedektörleri, Gaz dedektörleri, Cam kırılma dedektörleri, Darbe sensörleri, Beam dedektörler, Telefon arayıcılar, GSM arayıcılar, Dahili ve harici sirenler, Manyetik kontaklardır.